مزایای باکن شیشه ای ، تراس شیشه ای

جلوگیری از آلودگی صوتی با باکن شیشه ای

آپارتمان نشینان بهتر می‌دانند که تا چه اندازه آلودگی صوتی و سر و صدای محیط زندگی آنها در محیط خانه را تحت تاثیر قرار می‌دهد. برخی از شرایط دست به دست هم می‌دهند تا میزان این آلودگی به حد اعلاء برسد. از جمله آنکه اگر آپارتمان در حاشیه خیابان پر رفت و آمد یا در حاشیه یک بزرگراه قرار گرفته باشد یا آنکه محل سکونت در یک کلانشهری همانند تهران باشد. با استفاده از بالکن شیشه‌ تا جد بسیار قابل توجهی می‌توان از ورود این آلودگی صوتی به داخل منزل جلوگیری کرد.

 

مقابله با گرد و غبار

با نصب بالکن شیشه ای و تراس شیشه ای یکی از بهترین راه‌های نفوذ گرد و غبار به داخل خانه محیط تراس است. چرا که اطراف آن باز بوده و به راحتی آلودگی محیط بیرون می‌توان به داخل خانه نفوذ کند. با ایتسفاده از جام بالکنی با این وضعیت نیز باید خداحافظی کنید. چرا که تا حد زیادی مانع از ورود گرد و غبار به داخل محیط خانه می‌شود.

 

 

 

زمینه‌ساز حفظ تعادل دما

در بالکن‌های قدیمی به علت باز بودن اطراف بالکن به راحتی هوای سرد یا گرم بیرون به داخل منزل سرایت می‌کرد. حتی برخی از آپارتمان‌ها در فصول سرد سال درب بالکن خود را با استفاده از طلق با موارد دیگر می‌پوشاندند تا مانع از ورود سرما شوند که این موضوع جلوه ناخوشایندی نیز داشت. اما ایوان شیشه‌ای این امکان را فراهم کرده تا از نفوذ سرما و گرما به داخل محیط جلوگیری شود. ضمن آنکه هر زمان فرد اراده کند می‌تواند از طریق باز کردن درب آن، از هوای بیرون نیز استفاده کند. اما در هر صورت ساکنین بهتر می‌توانند تعادل دمای محیط را برقرار کنند.

 

جلوگیری از رطوبت

احتمالا شما هم بالکن خانه‌های قدیمی را که دچار رطوبت شده و تخریب شده‌اند، مشاهده کرده‌اید. حتی بر روی برخی از آنها آثار رطوبت به خوبی مشاهده می‌شود. بخش قابل توجهی از این موضوع به علت نفوذ آب باران و برف به داخل بالکن است. در تراس شیشه‌ای به علت پوشاندن اطراف بالکن، امکان نفوذ برف و باران بسیار کاهش می‌یابد.

 

تراس شیشه ای

جلوگیری از ورود پرندگان و حشرات به بالکن

بدون استثنا اکثرا بالکن‌ خانه با این مشکل روبرو می‌شوند. محیط تراس یک محیط بسیار امن برای لانه کردن انواع پرندگان و همچنین محلی برای زندگی حشرات موذی به شمار می‌رود. آنها علاوه بر ایجاد سر و صدا، نقش زیادی در کثیف کردن محیط بالکن و حتی آسیب رساندن به افراد دارند. چرا که گاهی اوقات برخی از خانواده‌ها مواد غذایی و خوراکی خود را در محیط بالکن قرار می‌دهند و حشرات موذی به راحتی می‌توانند به داخل آن نفوذ کنند. در ایوان شیشه‌ ای / بابکن شیشه ای دیگر خبری از این مساله نیز نیست. چرا که شیشه بالکن به راحتی مانع از نفوذ پرندگان و حشرات خواهد شد.

 

استفاده از بالکن شیشه‌ ای برای پرورش گیاهان تزئینی

به علت فراهم بودن شرایط رشد و تکثیر گلها و گیاهان تزئینی در محیط بالکن شیشه‌ای، شما به راحتی می‌توانید بهترین استفاده را از این محیط داشته باشید. چرا که هم تعادل دمای محیط را به راحتی می‌توانید کنترل کنید و هم تا گیاهان می‌توانند از نور کافی برخوردار باشند و به طور کل در این محیط بهتر می‌توانید بر روی شرایط تاثیرگذار بر رشد گیاهان تسلط داشته باشید.

 

لذت بردن از محیط بیرون با لبکن شیشه ای

به علت شیشه‌ ای بودن تراس و بالکن  افراد داخل خانه به راحتی می‌توانند از فضای بیرون لذت ببرند. برای این کار هم می‌توانند از شیشه‌های مات و هم از شیشه‌های شفاف استفاده کنند. البته باید در نظر گرفت که هر اندازه فضای بالکن شیشه‌ای بزرگ‌تر باشد، بهتر می‌توان از آن لذت برد. چرا که می‌توان به صورت خانوادگی و دسته جمعی از آن استفاده کرد.

 

بالکن شیشه ای

حفظ حریم شخصی

تراس خانه‌های همواره یکی از محل‌هایی است که افراد می‌توانند از فضای بیرون به راحتی نسبت به آن دید داشته باشند. در بسیاری از موارد حتی برخی از خانواده‌ها و افراد با سایرین دچار درگیری و دعاوی حقوقی شده‌اند. این مساله ناشی از آن است که این نوع معماری بیشتر مربوط به سایر کشورها بوده و در ایران کمتر رواج داشته است. با این حال، می‌توان با استفاده از ایوان شیشه‌ای این مشکل را نیز به صورت کامل برطرف کرد. حتی می‌توان با استفاده از شیشه‌های مات و دودی امکان مشاهده فضای داخل بالکن از فضای بیرون را به حداقل ممکن رساند و آن را به یک محیط کاملا خصوصی تبدیل کرد. البته نباید نادیده گرفت که با استفاده از تراس شیشه‌ای میزان نفوذ صدا از داخل خانه به بیرون از آن به حداقل ممکن خواهد رسید. چرا که در بالکن‌های قدیمی معمولا برخی افراد از سر و صدای ایجاد شده از طریق بالکن، گلایه داشتند.

 

به تعاریف مختلف در زمینه تراس، بالکن و ایوان اشاره کردیم. در ادامه چگونگی عملکرد بالکن شیشه‌ای و مزایای آن را به صورت موردی نام بردیم.

بنابراین اگر شما نیز دارای یک تراس بدون استفاده از هستید، می‌توانید از طریق شیشه‌ای کردن  آن، بهترین استفاده را از فضای در اختیار خود داشته باشید. بد نیست اشاره کنیم که برای نصب و ایجاد بالکن شیشه‌ای باید به یک سری از موارد توجه کنید. از جمله آنها اندازه تراس است. ممکن است برخی از آنها اندازه بسیار کمی داشته باشند که نتوان چندان بر روی آنها برای ایجاد تراس شیشه‌ ای حساب کرد. هر چند که تعداد کمی از بالکن‌ها این شرایط را دارند. علاوه بر اندازه، باید به جنس شیشه مورد استفاده و رنگ آن نیز دقت کافی کرد. اگرچه جنس شیشه مورد استفاده معمولا از شیشه سکوریت و نشکن بوده، اما این نوع شیشه نیز دارای انواع مختفی هستند. از طرفی، دستگیره‌ها و ریل‌هایی که از بالا و پایین به عنوان نگهدارنده عمل می‌کنند نیز می‌توانند از انواع مختلفی باشند که هر کدام به لحاظ کیفیت با هم تفاوت داشته باشند.

 

 

مشتریان ما