سیستم حفاظتی 

سیستم حفاظتی برای نظارت و کنترل اماکن داخلی و خارجی ساختمان‌های موردنظر استفاده می‌شود که بسته به شرایط و موقعیت محیطی، در انواع مختلفی طبقه‌بندی می‌شود. ازاین‌رو انتخاب یک سیستم حفاظتی مناسب که جوابگوی ایمنی موقعیت موردنظر باشد، یک امر چالش‌برانگیز و حساس می‌باشد.

 البته وجود یک سیستم حفاظتی برای منزل، یک محیط امن و حفاظت شده را ایجاد می‌کند. به همین ترتیب سیستم حفاظتی نقش نگهبان خانه را ایفا خواهد کرد. چرا که به محض ورود افراد غیرمجاز به محوطه مدنظر سیستم حفاظتی، سنسورها خیلی سریع تشخیص داده و ضمن پخش آژیر و اعلام صدا، از طریق گوشی هوشمند متصل به سیستم، مسئله را به شما از طریق تماس و یا SMS انتقال می‌دهند.

 در این مطلب به معرفی انواع سیستم حفاظتی و کارکرد هر یک می‌پردازیم.

 

 انواع سیستم‌های حفاظتی

۱. دوربین مدار بسته 

۲. سیستم امنیتی آلتراسونیک 

۳. سیستم امنیتی کابلی فشار سنسور

۴. پرتوهای فوتوالکتریک 

۵. سیستم امنیتی تشخیص میدان مغناطیسی منفعل 

 

کاربرد سیستم حفاظتی

دلیل اصلی رواج و یا حتی ایجاد سیستم‌های حفاظتی، جلوگیری از سرقت و اعلام خطر می‌باشد. به همین دلیل امنیت مکان و اموال مورد نظر می‌تواند از طریق سیستم حفاظتی مدرن تضمین شود. به‌گونه‌ای که باید اذعان کنیم که در چند دهه اخیر، سیستم‌های حفاظتی باعث کاهش جرم و جنایت و دزدی شده‌اند.

 همگام با روند پیشرفت فناوری و به‌روز شدن کنترل‌های دستگاه‌های امنیتی، سیستم‌های حفاظتی نیز با انواع سنسورهای حساس برای ایمنی اماکن طراحی می‌شوند. بر طبق اجزای استاندارد هر سیستم حفاظتی و دستگاه‌های هشدار باید سیستم امنیتی را برای ساختمان‌های مسکونی و یا مراکز تجاری و بانک‌ها در نظر بگیرید.

 معمول است که سیستم حفاظتی مدنظر برای ساختمان‌های مسکونی کاملاً متفاوت از اماکن اداری و بانک‌ها می‌باشد. واحد پردازش، صفحه کلید برای ورود و کنترل و دستگاه هشدار هر یک از سیستم‌های حفاظتی بسته به نوع کاربری آن متفاوت می‌باشد که شما باید این ویژگی‌های متمایز و دسته‌بندی‌های مختلف را تفکیک کنید.

 

 

 

 

مشتریان ما