امروزه به دلیل ارتقای امنیت در ساختمان‌ها، اکثر پارکینگ‌ها مجهز به درب اتوماتیک پارکینگی شده‌اند. به این صورت که تقریباً در هر ساختمانی با توجه به مکان جغرافیایی آن شاهد استفاده از انواع درب‌های اتوماتیک پارکینگی هستیم. به دلیل حساسیت بالای سنسورهای درب اتوماتیک پارکینگی و انجام باز و بسته کردن درب صرفاً با یک دکمه ریموت استفاده گسترده‌ای صورت گرفته است.

انواع درب اتوماتیک پارکینگی

 انواع درب اتوماتیک پارکینگی در اندازه‌های مختلف و گوناگون طراحی و تولید می‌شود‌ درب اتوماتیک پارکینگی ۱ لنگه برای فضاهایی است که صرفاً یک خودرو عبورومرور دارد و طبقات ساختمان کم است. البته درب‌های اتوماتیکی یک لنگه اگر در اندازه‌های بزرگ‌تری ساخته شوند، بالطبع هم باید جک نیرومندتری داشته باشد و هم زمان بیشتری برای باز و بسته کردن صرف خواهد کرد.

 این نوع درب اتوماتیک یک لنگه به سمت راست یا چپ در فضای ۹۰ درجه‌ای باز و بسته خواهد شد. البته درست است که به دلیل یک لنگه بودن فضای کمی را نسبت به نوع درب‌های ۲ لنگه اشغال می‌کند، اما برای باز شدن درب باید به همان نسبت نیز در فضای کناری جا داشته باشد. از این نوع درب اتومات بیشتر برای ساختمان‌هایی که پارکینگ آن‌ها در زیرزمین یا طبقه همکف می‌باشد، استفاده می‌کنند.

درب اتوماتیک پارکینگی

 اما اگر از درب اتومات برای مکان‌هایی که خیلی بزرگ است استفاده شود، باید از نوع درب اتوماتیک پارکینگی ۲ لنگه استفاده کرد. برای ساخت این نوع درب‌های اتومات، جک‌های کوچک‌تر و سرعت بالایی در باز و بسته شدن لحاظ می‌شود. اما قابل ذکر است که برای نصب این نوع درب‌ها، فضای زیادی باید وجود داشته باشد.

 این نوع درب اتوماتیک بیشتر برای ساختمان‌های مسقف و حیاط دار کاربرد دارد. البته باید اشاره کرد که باز شدن سریع این نوع درب پارکینگ و ایجاد فضای مناسب برای تردد وسایل نقلیه باعث شده است که در اکثر مواقع و بیش از ۸۰ درصد درب‌های پارکینگ از این نوع درب اتومات باشد.

 درباره انواع درب اتوماتیک پارکینگی در لینک زیر بخوانید:

انواع درب اتوماتیک پارکینگی 

درب اتوماتیک پارکینگی
درب اتوماتیک پارکینگی

 

مهام سازان

 

مشتریان ما