با پیشرفت صنعت، تقریبا در تمامی جنبه های آن شیشه جای خود را بازکرده و در تمامی عرصه ها خود نمایی می کند. برای مثال در نجوم تولید عدسی های خاص، در ساختمان تولید شیشه های تمپر، لمینت، عادی و شیشه سکوریت، در صنعت خودرو ، لوازم خانگی و ... که در هر یک از انواع خاصی استفاده می شود که ما در اینجا قصد داریم در مورد انواع شیشه سکوریت در اینجا بحث کرده و بیشتر با شیشه های سکوریت یا امنیتی آشنا شویم.

شیشه سکوریت چیست؟

شیشه سکوریت به شیشه هایی گفته می شود که دارای وزنی سبک بوده و ضربه پذیری بالایی دارند و به ندرت می شکنند. این شیشه ها از قطر 4 میلیمتر شروع به تولید می شوند تا 20 میلیمتر ولی برخی از کارخانه های خاص وجود دارند که شیشه های سکوریت قطور تری نیز تولید می کنند.شیشه های سکوریت در حقیقت برای بالا بردن امنیت مشتری تولید شده است و در دو مدل سکوریت و لمینت وجود دارند.

زمانی که شما از شیشه ساده استفاده می کردید، این ریسک همیشه وجود داشته که با برخورد محکم چیزی به شیشه، مانند شمشیر برنده ای عمل کرده و به کسی آسیب بزند؛ از طرفی به دلیل سنگین بودن جام های شیشه های معمولی، نصب آنها نیز بسیار خطرناک بود.

کاربردهای شیشه سکوریت

شیشه سکوریت در فرایند هایی که در چرخه تولید آن وجود دارد این امکان را به وجود می آورد که شما همان شیشه عادی را با امنیت و وزنی کمتر تهیه کنید و در زمانی که ضربه شدیدی به آن وارد شد؛ به صورت مربع مربع و بدون گوشه تیز خورد شده و آسیبی به کسی وارد نکند. جالب است بدانید شیشه های سکوریت در برابر شیشه های معمولی هم قطر خود دارای 4 الی 7 برابر مقاومت بیشتر هستند و به همین دلیل است که در برخی از ساختمان های اداری از پله های شیشه ای مات برای پلکان خود استفاده کرده اند.

 شیشه سکوریت مات

 

شیشه سکوریت چگونه تولید می شوند؟

پس از خارج کردن سنگ های مخصوص و ذوب کردن آنها، مایع شیشه تولید می‌شود و آنرا بعد از فرایندی تبدیل به شیشه در ابعاد و اندازه های مختلف می کنند که دقیقا همان شیشه های معمولی ای است که استفاده می کنید. بعد از ایجاد شیشه، آنهارا به اتاق شستشو برده شیشه هارا تمیز می کنند تا گرد و غبار بر روی آن نمانده باشد. همانطور که میدانید در زمان تولید شیشه احتمال دارد ترک های میکرسکپی ای در شیشه وجود داشته باشد که به آن ناخالصی گفته می شود و این ناخالصی ها نباید در شیشه های سکوریت وجود داشته باشد.

بعد از شستشو شیشه ها به کوره های هوریزونتال یا همان کوره های افقی برده و شیشه ها را به آرامی با المنت های مخصوص تا دمای 700 درجه سانتی گراد حرارت می دهند تا تمام ناخالصی ها ازبین برود و با سرامیک های مخصوصی آنهارا جلو عقب کرده تا مطمئن شوند شیشه مورد نظر هیچ قوس و خمی نداشته باشد.این کوره های بر اساس استاندارد بین المللی کوره باید طراحی شده باشند چرا که کنترا حرارت و میزان حرارت دهی یکسان به تمامی قسمت های شیشه بسیار مهم است و اگر این اتفاق نیفتد شیشه شما خراب خواهد شد.

بعد از خروج شیشه های سکوریت از کوره باید به اتاق خنک کننده برده شود تا حرارت آنرا به سرعت پایین بیاورند و اگر این کار انجام نشود کل فرایند ازبین خواهد رفت.

 

شیشه سکوریت

 

شیشه های سکوریت توسط سوپر فن های مخصوص شروع به خنک شدن می کنند و این درحالی است که رویه شیشه کاملا خنک بوده و شما می توانید به آن دست بزنید ولی داخل آن هنوز در حد شیشه مذاب داغ است ولی به شما آسیبی نمی رساند. این فرایند باعث تولید شیشه های سکوریت می شود و اختلاف در شیوه خنک کردن و کوره است که شما شاهد دو نوع شیشه سکوریت و لمینت هستید.

خوب اگر بخواهیم به صورت کلی مرور کنیم؛ اول سنگ تبدلی به شیشه مذاب و بعد اون به شیشه تبدیل میشه. بعد اون شیشه در ابعاد 3000 میلیمتری تا 6000 میلیمتری (ابعاد استاندارد هر جام شیشه) با ضخامت هایی از 4 میلیمتر تا 20 میلی متر به صورت جداگانه بعد از شستشوی کامل و پاک کردن گرد و خاک ها، وارد کوره افقی می شوند.

بعد از ازبین بردن تمام ناخالصی های و قوس شیشه و ... شیشه از کوره خارج شده و در اتاقی آنها را ظرف مدت چند ثانیه کاملا خنک می کنند و رویه آنها کاملا خنک و داخل آنها بسیار داغ است. خوب شیشه شما آماده ست!

 

همانطور که حدس زده اید این شیشه هارا دیگر نمی توان با الماس برش داد و به ابعاد مورد نظر در آورد و برای برش آنها نیز لیزر هایی با دمای حرارت مخصوص لازم است، پس باید هر تعداد شیشه که نیاز داشته باشید را با ابعاد دقیق از کارخانه مربوطه خواسته تا آنها برای شما شیشه هارا آماده کنند.

اگر برای مثال پلکانی از شیشه مدنظر داشته باشید باید ابعاد، مدل، جای سوراخ ها و هرچیزی که باید در آن وجود داشته باشد را ذکر کنید. 

 

انواع شیشه سکوریت

همانطور که در بالا مشاهده کردید محل های استفاده از این شیشه ها بسیار متفاوت است و برای هرمکان نیاز به رنگ و یا خصوصیات بیشتری می باشد که باید به شیشه ها اضافه شود ما انواع شیشه سکوریت مات و شیشه سکوریت رنگی را داریم که می توانید از آنها استفاده کنید.

برای مثال شما برای راه پله و یا اتاق جلسات خود می توانید از شیشه های مات و برای اتاق مدیریت از شیشه آبی یا رنگی که با دکوراسیون داخلی شما سازگار است استفاده کنید.

 

 

تفاوت شیشه سکوریت و شیشه معمولی

 

در واقع تفاوت موجود میان شیشه معمولی و شیشه سکوریت به طریقه ساخت آن‌ها باز می‌گردد. شیشه سکوریت همان شیشه معمولی است که در کوره‌های مشخصی و دما بالایی حدود 300 درجه سانتی گراد حرارت دیده (شیشه‌های معمولی تا دمای 60 درجه سانتی گراد حرارت می‌بیند)  و پس از آن در فضایی با فشار بالا، سرد می‌شود. شیشه‌های معمولی اگر بشکنند، به قطعات تیز و کوچکی تبدیل می‌شوند ولی شیشه سکوریت این گونه نیست و در صورت شکستن خطری ندارد و ایمن است. 

 

با توجه به آنچه گفته شد، شیشه‌های سکوریت مقاومت بالایی دارند، در برابر حرارت بالا مقاوم هستند و در صورت شکسته شدن، ایمن هستند. از این رو می‌توان از آن‌ها در موارد مختلفی استفاده کرد، مانند: پارتیشن‌های شیشه‌ای، درب‌های شیشه مغازه‌ها و ادارت، استخر شیشه‌ای، نمای شیشه‌ای که در مغازه‌ها، پاساژها و ساختمان‌ها به کار می‌رود و..

 

شیه سکوریت

 

 

نتیجه گیری

شیشه سکوریت صنعتی جذاب و بسیار پر کاربرد در تمامی صنایع می باشد که برای جایگیزینی با شیشه های معمولی، افزایش امنیت جان انسان ها به وجود آمده است که با رشد تکنولوژی شاهد پیشرفت های چشمگیری در این صنعت شده ایم که می توان از آن به تولید شیشه های رنگی ، مات، حساس به نور خورشید و ... اشاره کرد.

 


 

 

 

 

 

مشتریان ما